LEDVANCE SFCIRC.350SEN18W4000 - Ceiling-/wall luminaire SFCIRC.350SEN18W4000
Fabrikant:LEDVANCE
EAN-code:4058075618008
Shopscore | 0 (0)
5 days
5 days
Shopscore | 0 (0)
7
EAN: 4058075618008 - manufacturer-number: SFCIRC.350SEN18W4000 - Ceiling-/wall luminaire Energy efficiency class of the light source not relevant, Suitable for wall mounting, Suitable for ceiling mounting, Suitable for surface mounting, Suitable for number of lamps 0, Lamp holder Other, Surface protection housing Powder coating, Colour housing White, Material cover Plastic, opal, Type of grid Matt, Voltage type AC, Nominal voltage 220 ... 240V, Nominal current 140 ... 140mA, Type of control gear Electronic ballast, With control gear, No dim function, Light distributor Other, Beam angle Extreme wide beam >80°, Colour consistency (McAdam ellipse) SDCM6, Light outlet Direct, Rated life time L70/B50 at 25 °C 30000h, Rated life time L80/B10 at 25 °C 22000h, Rated life time L90/B10 at 25 °C 15000h, Degree of protection (IP) IP44, Impact strength IK03, Protection class I, Rated ambient temperature according to IEC62722-2-1 -20 ... 40°C, With movement sensor, With light sensor, Max. system power 18W, Luminaire efficacy 80lm/W, Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 1440lm, Colour of light White, Colour temperature 4000 ... 4000K, Colour rendering index CRI 80-89, Power factor 0,55, Height/depth 115mm, Outer diameter 350mm, Type of wiring Ending, Number of poles 2, Connection type Push-in clamp, Total harmonic distortion 120, Photobiological safety according to EN 62471 RG0, Colour temperature adjustable No, Luminous flux adjustable No, Beam angle adjustable No, IFTTT support available, Lamp type LED not exchangeable, With light source - SFCIRC.350SEN18W4000
Meest populaire producten
Buitenlamp Soho Zwart
Solar Wandlamp LED Zilver
2x Buiten Led Blauwe Lampbolletjes Solar Verlichting 14 Cm - Buitenverlichting
2x Buiten Led Gele Lampbolletjes Solar Verlichting 14 Cm - Buitenverlichting
2x Buiten Led Groene Lampbolletjes Solar Verlichting 14 Cm - Buitenverlichting
Konstsmide Brindisi 7874-750 Buitenlamp (wand) LED E27 20 W Zwart
€ 113.50 Konstsmide Brindisi 7874-750 Buitenlamp (wand) LED E27 20 W Zwart
2x Buiten Led Rode Lampbolletjes Solar Verlichting 14 Cm - Buitenverlichting
EKO 19/GRILL E27 ws - Ceiling-/wall luminaire 1x15W EKO 19/GRILL E27 ws
€ 29.49 EKO 19/GRILL E27 ws - Ceiling-/wall luminaire 1x15W EKO 19/GRILL E27 ws
KS Verlichting Klassieke bollamp Madeira 7154
Buitenlamp Luxembourg, Nordlux
2x Buiten/tuin Led Blauw/rood Peertjes Solar Verlichting 14 Cm - Buitenverlichting
Moderne buitenwandlamp L 20 S
2x Buiten/tuin Led Blauw/geel Peertjes Solar Verlichting 14 Cm - Buitenverlichting
Philips myGarden Buzzard wandlamp
Ranex Bastia 5000.333 Buitenlamp (wand) Halogeen G9 25 W Antraciet